• +90(530)182-2296

ALÜMİNYUM İMALAT

Motorlu Yat, Tekne, Merdiven, Kaynak ve Montaj

Alüminyum, malzeme özelliği olarak hafif, mukavemeti yüksek, korozyona karşı dayanıklı, geri dönüşebilir, şekil verilebilirliği yüksek, elektrik ve ısı iletkenliği iyi bir malzemedir. Bu sebeple motorlu yat imalatına ve tekne imalatına çok uygun bir malzemedir.

Alüminyum malzemeden ürettiğimiz motorlu yat ve tekneler, fiberglas ve ahşap teknelere nazaran daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Ayrıca fiberglas tekne gibi kalıp içinde üretilmediğinden müşterinin istediği tasarım değişikliklerine adapte olmakta daha yeteneklidir. Alüminyum, kolay tamir edilebilen bir malzeme olduğu için bu malzemeden üretilen yat ve teknelerin sonradan tasarım değişikliğine uğraması yada tamir edilmesi daha kolaydır.

Ahşap ve fiberglas teknelerin dezavantajı, ne kadar tutuşmayı önleyici tedbirler alınsa da yine de yanabilir maddelerden üretilmesi, bağlantı yerlerinde yanıcı reçineler kullanılması dolayısıyla yangın riski barındırmalarıdır. Alüminyum teknelerde ise bu risk daha düşüktür. Çünkü alüminyumun ısıya dayanıklılığı, ahşap ve fiberglastan daha yüksektir.

Alüminyum, hafifliği ve dayanıklılığı dolayısıyla merdiven imalatı için de uygundur. Özellikle ağırlığın sorun teşkil edeceği yerlerde kullanılması gereken merdivenlerin imalatında en uygun malzemedir.